deymall
22 بهمن 1401 - 14:32

انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی جز کشورهای صاحب نظر است

کرمانشاه- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در عرصه‌های مختلف علمی و علوم مهندسی ایران امروز جز کشورهای صاحب نظر و دارای حرف است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا مصری ظهر شنبه در سخنرانی پایانی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن که همزمان با سراسر کشور در شهر کرمانشاه برگزار شد، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و حضور باشکوه مردم، اظهار کرد: رهبر انقلاب در مورد ویژگی‌های مردم کرمانشاه فرمودند این مردم از دیرباز به جوانمردی، سلحشوری، مهربانی، غریب نوازی، دارای صفات نیک پهلوانی مشهور هستند.

وی افزود: رهبر انقلاب در دیدار اخیر خود با همافران فرمودند در حمله شهریور سال ۱۳۲۰ ارتش رضاخان نتوانست مقاومت کند و تنها در غرب کشور مردم توانستند مقاومت کنند و مردم کرمانشاه همواره پای کار انقلاب و دفاع از تمامیت ارضی کشور ایستاده‌اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است و در طول تاریخ جهان حادثه‌ای مانند انقلاب ایران وجود ندارد که مردم با دست خالی و بدون سلاح و با اتکا به مبانی اسلامی در برابر رژیم پهلوی ایستاده و پیروز شده باشند.

مصری بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) نظام مردم سالاری دینی تشکیل و تمام ارکان آن از مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهور و… به اراده مردم انتخاب می‌شوند.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب اسلامی پهلوی خود را صاحب مال و جان مردم می‌دانست اما اکنون مردم خودشان سرنوشت خود را تعیین می‌کنند و امام راحل (ره) بدون هیچ چشم داشتی و برای عزت، خودکفایی، استقلال و آزادی مردم قیام کرد و فرمود یک موی کوخ نشینان را با کاخ نشینان عوض نمی‌کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان پس از ناامیدی از همراهی مردم برای شکست انقلاب اسلامی حمله به طبس، تحریم اقتصادی، جنگ تحمیلی، تقویت گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب، ترور ۱۷ هزار شهید بیگناه از مردم، استفاده از مواد شیمیایی در دفاع مقدس و بسیاری از اقدامات و جنایات دیگر را علیه ملت ایران رقم زدند.

مصری عنوان کرد: ایران در گذشته بدون جنگ در زمان قاجار و پهلوی سرزمین‌های بسیاری را از دست داد اما در جنگ تحمیلی ذره‌ای از خاک کشور کم نشد و حتی آخرین نقشه آنان یعنی داعش را هم نابود کرد.

وی خاطر نشان کرد: کودکان، نوجوانان و جوان امروز پای کار انقلاب هستند و چشم مظلومان و آزادیخواهان جهان به دست شما و انقلاب متعلق به نسل جوان است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در عرصه‌های مختلف علمی و علوم مهندسی ایران امروز جز کشورهای صاحب نظر و دارای حرف است و در حوزه نظامی دشمنان از دستاوردهای به دست آمده هراس دارند و پهپاد و موشک‌های ایران برای دفاع از کشور آماده است.

مصری ادامه داد: پایگاه زیرزمینی نیروی هوایی ارتش آخرین نمایش اقتدار کشور بود و دشمنان جرأت حمله نظامی به خاک ایران اسلامی را نخواهند داشت و نیروهای مسلح با اقتدار و با صلابت ایستاده‌اند.

وی اضافه کرد: امروز تعداد پزشکان از ۱۴ هزار نفر به ۱۴۰ هزار پزشک رسیده و نه تنها بیماران برای درمان به خارج کشور اعزام نمی‌شوند بلکه بیماران خارجی به کشور مراجعه می‌کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور پر رنگ بانوان در جامعه، افزود: امروزه ۳۰ هزار پزشک زن در جامعه حضور دارند و همچنین ۲۰ درصد اساتید دانشگاه زن هستند و ۴۴ درصد از زنان با سواد دارای مدرک لیسانس هستند.

مصری با اشاره به حوادث اخیر کشور و پس از آن عفو پدرانه رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: عضویت ایران در پیمان شانگهای، حضور با اقتدار در سازمان ملل، شکست کرونا، عدم تسلیم در مذاکرات، ناتوانی آمریکا در جنگ اوکراین، شکست داعش توسط سپاه قدس، مراسم باشکوه اربعین همه عصبانیت دشمن را به دنبال داشته و تمام نیروهای خود را به میدان آوردند زیرا دشمن جرأت جسارت نظامی به کشور را ندارد و تمام رسانه‌های خود را به میدان آوردند و جنایاتی مثل شاهچراغ را رقم زدند.

وی با اشاره به اینکه منکر مشکلات اقتصادی و معیشتی نیستم، گفت: امروز جنگ اقتصادی دشمن سبب شده در بعضی موارد مشکلاتی را داشته باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1033293