deymall
04 خرداد 1402 - 10:51

مهمترین ابزار مورد نیاز در جنگ اقتصادی دانش و فناوری است

سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاد دانشگاهی گفت: مهمترین ابزار مورد نیاز در جنگ اقتصادی کشور دانش، فناوری و تولید ثروت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مسعود ابراهیمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه که امروز در جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، اظهار داشت: سیاست‌های کلان جهاد دانشگاهی در دور جدید، فعالیت مبتنی بر تعامل با همه دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی به ویژه دانشگاه‌ها است.

وی عنوان کرد: این برنامه خط راهنمایی است که برنامه‌های عملیاتی به گونه‌ای طراحی شود که از ظرفیت‌ استان‌ها، شهرستان‌ها، دانشگاه‌های مادر در استان‌ها، پارک‌های علم و فناوری، ادارات آموزش و پرورش، ارگان‌های حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی و ادارات کل صنایع استان‌ها استفاده شود.

ابراهیمی با بیان اینکه در هدف کلی جهاد دانشگاهی براساس اساسنامه فعالیت‌های فرهنگی به طور چشمگیری مدنظر قرار گرفته است گفت: به گفته بزرگان کشور ما اکنون در جنگ اقتصادی هستیم و ناچاریم ابزارهای متناسب با این جنگ را طراحی و استفاده کنیم و مهمترین ابزار دانش، فناوری، تولید ثروت و اشتغال است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین آسیب فرهنگی کشور بیکاری جوانان است که آسیب‌های بعدی را به دنبال دارد افزود: سیاست‌های کشور مبتنی بر افزایش و جوانی جمعیت قرار گرفته و عامل اصلی مطرح شده برای این مشکل کاهش نرخ باروری و ازدواج به دلیل عدم درآمد کافی و اشتغال جوانان است.

ابراهیمی عنوان کرد: برنامه‌های مفصلی در سطح کلان و خرد طراحی شده که بتوانیم زیست بوم نوآوری و فناوری را به عنوان بخشی از زنجیره زیست بوم فعال کنیم که در این صورت همراه با آن اشتغالزایی و تولید ثروت را خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237453